HOE EEN COACH 16 ECHTE 'MANNETJES' AAN HET VOETBALLEN KRIJGT

HOE EEN COACH 16 ECHTE 'MANNETJES' AAN HET VOETBALLEN KRIJGT

 

Ga er maar aanstaan, aan het begin van het seizoen met 16 jonge gasten, van wie de helft denkt dat ze al in het eerste elftal horen of ‘minsten in de selectie’. Dat valt niet mee, kunnen we nu vertellen. 

[caption id="attachment_4985" align="aligncenter" width="640"]Het elftal van B1, Jo-O17: Staand vlnr: Coach Martin, Ryan van Meeteren, Bunyamin, Giandro, Marc, Mirac, Mathijs, Tom, Cody. Zittend vlnr: Ryan, Siebe, Yvare, Levino, Lorenzo, Sil en Jordi. (Tristan ontbreekt vanwege blessure) Het elftal van B1, Jo-O17:
Staand vlnr: Coach Martin, Ryan van Meeteren, Bunyamin, Giandro, Marc, Mirac, Mathijs, Tom, Cody. Zittend vlnr: Ryan, Siebe, Yvare, Levino, Lorenzo, Sil en Jordi. (Tristan ontbreekt vanwege blessure)[/caption]

Die coach is Martin Pleijsier en het elftal is B1, tegenwoordig heet dat Jongens O-17 1. Martin is een gouden gozer die lange dagen maakt in de olie-industrie en dan op een dag als zondag in de ijskou met andere vrijwilligers kleedkamers staat te schuren.

Maar goed, drie keer in de week staat hij dan ook nog eens klaar voor het elftal van B1. Met 16 jongens onder 17 jaar dus, niet altijd de makkelijkste mannetjes. Stuk voor stuk wel goed van inborst, maar oh zo druk en betweterig.

Je bent ook nog half mental coach, praatpaal of motivator. En organisator, én vervoersregelaar.

Maar zie, de ranglijst toont wat Martin allemaal met die gasten bereikt. Een groot compliment aan deze vrijwilliger. De eerste plek op de ranglijst, een heleboel goals voor en niet eens zoveel tegen. 

Maar weet u, daar gaat het eigenlijk niet eens om. Het is veel knapper om al die jongens Te laten uitgroeien tot een hechte groep, die sport leuker vindt dan met scooters door een stad te rijden of hele dagen te chillen op straat of in een winkelcentrum. 

De rust die Martin uitstraalt doet de jongens goed. Ze begrijpen langzaam maar zeker wat sport en kameraadschap voor je ontwikkeling als mens doen. Martin is bij nul begonnen, heeft het hele team sinds de zomer opgebouwd en dat ging met vallen en opstaan.

Maar VDL  is trots op het resultaat. In de laatste wedstrijd knokte het elftal zich terug van een 1-2 achterstand naar een 3 - 2 overwinning tegen de nummer twee van de ranglijst. Het is ook wel een mooi spul als je er oog voor hebt. We nemen nu even mee langs het team.

SELECTIE IN VOGELVLUCHT

Keeper Yvare Helena
Een beest van een doelman, die met zijn trainingsarbeid en inzet het voorbeeld voor de groep is. Hij lijkt zo weggeplukt uit de Copa America, zo'n keeper die met gevaar voor eigen leven voor de ballen en benen van spitsen duikt. Nu moeten we zeggen dat de ambulance dit seizoen ook al drie keer op het veld heeft gestaan voor Yvare, tot schrik van zijn moeder die zelf in het ziekenhuis werkt! Maar het weerhoudt Yvare er niet van om door te gaan. Een fantastische jongen. Met zijn talent kan hij doorstromen naar de selectie en zien we een toekomst voor hem in de hoofdmacht van VDL op termijn.

Verdedigers

Siebe Pieters
Een soort Rick Karsdorp, die een ongelooflijk tempo hanteert over de rechterflank en op zwarte schoenen speelt totdat een van de grote sportmerken hem waarschijnlijk een schoenencontract geeft. Al lijkt het merk 'Turbo' het meest geschikt voor Siebe.

Lorenzo Kester
Tja, als je het over kilometervreters hebt dan is deze man waarschijnlijk de eerste die in de toekomst tussen twee wedstrijden door een marathon gaat lopen. Een beer van een gozer met een goede instelling. 

Tom Stigter
Mooi he, als de trainer van de tegenstander na de wedstrijd zegt: ‘’die blonde centrale verdediger moest snel weg om bij een ander elftal mee te doen! Ik wist wel dat jullie met A-junioren speelden!’’ Nou, het klopte meneer. Hij ging inderdaad na de wedstrijd van B1 nog een duel doen. Bij de C-tjes! Want Tom is ondanks zijn lengte nog gewoon een C-junior. Kan je nagaan hoe ver hij nog kan komen als voetballer.

Marc van Wingerden
Leuk als een keeper gaat voetballen. Marc was jarenlang keeper, kan eigenlijk op alle posities uit de voeten en doet het ook op alle posities prima. Alleen wil hij noooooooit meer keepen, haha.

[caption id="attachment_4987" align="aligncenter" width="446"]Ryan, Bunyamin en Giandro Ryan, Bunyamin en Giandro[/caption]

Giandro Marchena
Misschien wel een van de stilste spelers, maar wel een liefhebber. Giandro kun je herkennen in het veld aan zijn kapsel. Dat is altijd het meest bijzondere van alle spelers. Koppen doet hij als kleinere speler wel, al lijkt hij met dat haar soms langer dan hij werkelijk is.

Ryan van Meeteren
Ook nog een C-junior op papier, maar met zijn body en power al niet meer weg te denken bij de B1. Ryan is de Eric Botteghin van de VDL-jeugd. De rots waar je bijna niet om heen kan. Ryan had een rommelige start (laten we het daarop houden), maar heeft inmiddels zijn beste kant laten zien en blijkt bovenal een winnaar. Ook Ryan maakt kans om door te groeien naar de selectie en over een paar jaar in VDL 1 uit te komen. Maar let op, daar is ook veel discipline voor nodig.

Ryan van de Velden
Van Ryan kun je er wel tien hebben. Een goud ventje met veel plezier in zijn spel. Met zijn achtergrond (Engelse moeder) zou je denken dat hij de hardheid van de gemiddelde Tottenham speler heeft, maar Ryan zit meer in de technische hoek van Christian Eriksen. Oh, maar wacht even, dat is ook een Spurs speler!

Tristan Hokke
Misschien wel even de grootste pechvogel met een forse blessure, maar wel een verdediger met een topinstelling. Het voetbal zit bij Tristan in de familie. Opa, vader, broer... Allemaal kunnen ze 'ballen'. 

Middenvelders:

Mathijs Engelbert
Als we het over hardheid hebben, dan ben je bij Mathijs aan het goede adres. Die gaat voor de duvel niet opzij. Zelfs voor zijn ploeggenoten niet op de training, haha. Maar ook dat is weer opgelost. Ook Mathijs is een winnaar, dat is het belangrijkste. En fijn dat zijn pa met regelmaat assisteert als grensrechter!

Sil vd Kraan
Als-ie op tijd komt en goed wakker is, heb je aan hem een prima gozer. Komt-ie met het verkeerde been uit bed, dan ben je die dag een mopperkont rijker. Maar voetballen kan hij wel als z’n pet goed staat!

Bunyamin Gurbuz
Laat hem maar schuiven. De stille kracht van B1, technisch handig en recent met twee goals nog de absolute matchwinnaar. Toch wel leuk om twee Turkse spelers in het team te hebben, waarbij de een de ander compenseert met praten. Zoveel als zijn ploeggenoot Mirac kletst, zo rustig is Bunyamin

[caption id="attachment_4989" align="aligncenter" width="500"]Ryan en Siebe Ryan en Siebe[/caption]

Aanvallers

Mira Bagbasi

Laten we hem maar meteen noemen. De man die denkt dat hij de koning van de Bosporus is. De man die meer praat dan in een minuut eigenlijk mogelijk is. Dus af en toe doe je een pleister op die mond en dan kan hij eigenlijk voetballen als Hakan Sukur.

Levino Levestone
In de categorie bijzondere exemplaren scoort Levino hoog. Net als Giandro ook met zijn haar. Om te zien een soort amateurversie van Patrick Kluivert. Een spits met kwaliteit in zijn voeten, maar Levino, mentaliteit is ook een kwaliteit...

Cody van der Burgh
Een soort Jens Toornstra uit Maasland, die in het blauwe shirt verrassende dingen kan doen. Binnengekomen als een outsider, net als Toornstra in De Kuip, maar oh zo waardevol met zijn uithoudingsvermogen en scoringsdrift.

 

Jordi van Buren
Een klassieke rechtsbuiten, misschien wel de Marc Overmars van VDL voor wie de Arsenal en Ajax-vedette zich nog herinnert. Klein maar fijn? Misschien wel, maar ook Jordi heeft het talent om nog heel ver te komen op selectieniveau. Geen klager, geen kletskous maar een fijn mens om in je groep te hebben. En een geweldige instelling.

[caption id="attachment_4991" align="aligncenter" width="376"]Tom en cody Tom en cody[/caption]

 

 

Hoofdsponsoren

solutions

 

verhagen

Sponsors

  • Lely Industries
    Lely Industries
  • Alfa Grieks Restaurant
    Alfa Grieks Restaurant
  • Jété woonidee
    Jété woonidee
  • Van Dijk Maasland BV
    Van Dijk Maasland BV
  • Wissenburg Jacht & Autobedrijf
    Wissenburg Jacht & Autobedrijf
  • Jip Regtop Fysiotherapie
    Jip Regtop Fysiotherapie
  • SH Global Shipping
    SH Global Shipping
  • Restaurant De Ridderhof
    Restaurant De Ridderhof
  • Byonda Kroon Fotografie
    Byonda Kroon Fotografie
  • Argeweb
    Argeweb
  • Slier & Partners
    Slier & Partners
  • Technisch Installatiebedrijf Schwagermann
    Technisch Installatiebedrijf Schwagermann
  • Kugeko
    Kugeko
  • HBI Installaties
    HBI Installaties
  • Meuva BV
    Meuva BV
  • Heineken
    Heineken
  • Dierenboetiek Zwarte Zee
    Dierenboetiek Zwarte Zee
  • IJdo Financiële Dienstverlening
    IJdo Financiële Dienstverlening
  • P. Looije
    P. Looije
  • Solutions Uitzendbureau
    Solutions Uitzendbureau
  • Verhagen Vastgoedonderhoud
    Verhagen Vastgoedonderhoud
  • VHC Kreko Moerdijk
    VHC Kreko Moerdijk
  • Wallcare
    Wallcare
  • Johan van Balen BV
    Johan van Balen BV
  • Rene Verhagen Schilderwerken
    Rene Verhagen Schilderwerken
  • Q-salaris - Salarisadministratie & Advies
    Q-salaris - Salarisadministratie & Advies
  • Wens Uitzendbureau
    Wens Uitzendbureau
  • M&M Tomaello
    M&M Tomaello
  • Bouwbedrijf Borsboom
    Bouwbedrijf Borsboom
  • Marien van Eijmeren
    Marien van Eijmeren
  • Fonds Schiedam Vlaardingen E.O.
    Fonds Schiedam Vlaardingen E.O.
  • Ernst Abbas
    Ernst Abbas
  • Automobielbedrijf Noorddijk
    Automobielbedrijf Noorddijk
  • RM Coatings
    RM Coatings
  • Pro Intermediair
    Pro Intermediair
  • Slager en Zandbergen Transport
    Slager en Zandbergen Transport
  • Rookvrije Generatie
    Rookvrije Generatie
  • ING
    ING
  • Schilderwerken Wim Brouwer
    Schilderwerken Wim Brouwer
  • Hooymeijer
    Hooymeijer
  • Hoek Glas
    Hoek Glas
  • Staelduinsebos
    Staelduinsebos
  • Klasmann-Deilmann Benelux
    Klasmann-Deilmann Benelux
  • Dairco
    Dairco
  • Van Stenis Notarishuis
    Van Stenis Notarishuis
  • Hotel Maassluis
    Hotel Maassluis
  • Multikeukenenbad.nl
    Multikeukenenbad.nl
  • Lassooij en Partners
    Lassooij en Partners
  • Van Kortenhof
    Van Kortenhof
  • De Salon
    De Salon
  • Euro Products
    Euro Products
  • Huijzer en Renzen advocaten
    Huijzer en Renzen advocaten
  • Rabobank
    Rabobank
  • Arrow Grafitotaal
    Arrow Grafitotaal
  • Manege Middenhof
    Manege Middenhof
  • FDC Putman
    FDC Putman
  • Sportcentrum Life
    Sportcentrum Life
  • Patisserie Chocolaterie Holtkamp
    Patisserie Chocolaterie Holtkamp
  • Combinatie Civiele Technieken BV
    Combinatie Civiele Technieken BV
  • Windmill
    Windmill
  • Eetcafe De Dijk
    Eetcafe De Dijk
  • Delta Dierenartsen
    Delta Dierenartsen
  • Funny Kids Store
    Funny Kids Store
  • Vecom
    Vecom
  • Accept Systems
    Accept Systems
  • NDS
    NDS
  • Smit Maassluis BV
    Smit Maassluis BV
  • Toll
    Toll
  • Allport Netherlands
    Allport Netherlands